Yılbaşı Özel

Dior’ın Büyüleyici Yılbaşı Vitrini

DIOR CHRISTMAS WINDOWS ©KRISTEN PELOU

Yeni yıla çok az bir zaman kalmışken  gözümüzü alamadığımız  ve hayranlıkla baktığımız şeylerden biri de ışltılı vitrinler. Bu vitrinlere en güzel örnek ise Dior’un ışıltılı butik vitrinleri.  Kreatif direktör Maria Grazia Chiuri’nin Puglia bölgesinden esinle tasarlanan 2021 Cruise koleksiyonunu kutlama amacıyla süslenen mağazalar, yılbaşına yaklaştığımız şu günlerde neşenin ve yılbaşı heyecanının paylaşıldığı güzel günlere güzel bir çağrışım yapıyor.

Toplamda 35 mağaza Güney İtalya mimarisini en güzel ve en özgün şekilde tasarlanmış Puglia bölgesinin sokaklarını ve meydanlarını süsleyen “Luminarie” ışıklandırmalarla aydınlatıldı. Düşük voltajlı ve geri dönüştürülebilir 12 volt Led ampullerle yapılan ışıklandırma için Avrupa mağazalarındaki vitrinlerde 196.507 ampulün kullanıldığı açıklandı. Ayrıca süslemelerin tamamlanmasının toplam 13.056 saat sürdüğü belirtildi.

Süslemelerin odak noktası olan DiorHoliday ağacı ise bu kez görkemli bir zeytin ağacı formunda. Ağaç : El boyaması detaylarla zenginleştirilen ve  ışıltılı kuşlara, kelebeklere ev sahipliği yapan İtalya’nın zeytin ambarı olarak anılan Puglia bölgesinin simgeliyor.

Sefa Durmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.