Moda / Erkek

Kısa Boylu Erkekler Nasıl Giyinmeli ?

Öncelikle bildiğiniz gibi boyumuzun uzunluğu veya kısalığı bizim elimizde olmayan, anne ve babamızdan aldığımız genlere bağlıdır. Boyumuz kısa olabilir bunu sorun haline getirmemeli gayet normal karşılamalıyız. Fakat olduğumuzdan daha uzun gözükmek bizim elimizde. Boyumuzu değiştiremiyoruz ama değiştirebildiğimiz şeyler de var tabi mesela kilomuz bu bizim tercihimiz. Zayıf olmak, kısa boylu olmanın en etkili silahıdır.

Gelin, ”Kısa Boylu Erkekler Nasıl Giyinir ” soruna yanıt arayalım.

Ülkemizde erkeklerin boy ortalaması 177,5 cm olduğunu biliyor musunuz? Bu nedenle 170 cm boylu erkekler kısa boylu erkekler olarak değerlendiriliyor. Ben 170 im kısa değilim söylenişlerini duyar gibiyim. Peki, kısayız diye moralimizi bozacak değiliz. Kendimizle barışık olmalı bunu takıntı haline getirmemeliyiz. Peki neler yapabiliriz? Seçtiğimiz kıyafetlerle kendimizi daha da kısa göstermemeliyiz. Kendi tarzımıza ve vücut yapımıza göre uygun giyinme tercih ederek başarılı kombinler elde edebilirsiniz. Bu yazımızda Kısa Boylu Erkek Nasıl Giyinmeli araştırmaları yapan beyler için çok önemli püf noktaları bulunuyor. Bu başlıklara dikkat ettiğiniz sürece kendi tarzlarını oluşturabilir kendini olduğundan daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Hadi artık “Kısa boylu erkekler nasıl giyinmeli?” Nelerden uzak durmalı sorusunun cevabına geçelim.

1. Bol Kalıplı ve Uzun Formlarda Kıyafetlerden Uzak Durun

Slim fit. İşte bizim sihirli kelimemiz. Takım elbisede slim fit gömlekte slim fit. Bu kadar. O nedenle bize göbek yasak. Kemer hızasını geçmeyen kıyafetler tercih etmeli, bol ve uzun olmayan pantolonları tercih etmeliyiz. Biz hiç bol kıyafet giymeyecek miyiz ? Tabi ki giyeceğiz, evde  daha rahat edeceğiniz kıyafetler tercih edebilirsiniz. 😊

2. Tek Renk Dikey Çizgili Koyu Renkli Kıyafetler Tercih Edin

Gardırobunuzdaki kıyafetlerinizin genellikle dikey çizgili olması daha uzun gözükmeniz açınızdan daha faydalı olacaktır. Bu yüzden tişört, pantolon veya gömlek fark etmez; dikey çizgili kıyafetler satın alın. Yatay çizgili kıyafetlerden uzak durun. Tek renk sizi daha bütün halde göstereceğinden daha uzun görüneceksiniz.

3. Yüksek bel Pantolon kombini yapın. Kemer kullanmayın!

Kısa boylu birine yakışacak belki de en iyi kombin  dar yüksek bel pantolon ile üstümüze tam oturan dar kesim bir gömlek kombinidir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, gömleğinizi pantolonunuzun içine atmanızdır. Göbeğiniz varsa bu sizi rahatsız edebilir ama vazgeçmeyin bu size bir işaret olabilir bu saatten sonra daha sağlıklı beslenmeye özen gösterin.

Böyle bir kombin sayesinde vücudunuzu iki parçaya bölersiniz ve yüksek bel pantolon sayesinde bacaklarınız daha uzun gözükür. Yüksek tabanlı ayakkabı tercih yaparsanız, gerçekten etkili ve sizi uzun gösterecek bir görünüm elde edersiniz. 

4. Aksesuarları doğru şekilde alın Daha kısa boylu erkekler için özel olarak tasarlanmış kravatları araştırmanızı öneririm Normal uzunluk olan 58-60 inç yerine, yaklaşık 54-56 inç olan bağları tercih etmelisiniz. Boyun bağının genişliğinin 2,5-3 inçten fazla olmadığından emin olun. Aynı kural Kemeriniz için de geçerli olmalıdır. Çok uzun veya geniş olmayan bir kemer seçin. Daha ince bir tasarım tercih edin. Saatinizin kayışı da dar olmalıdır.

Kısa Boylu Erkekler Nasıl Giyinmeli, Unutmadan özgüven lazım tabi dik duracaksın sakın omuzların düşmesin. Yalnız da değilsin Tom Cruis 170 boyunda takip et bu adamın tarzını.

Yazar : Berkhan Poyraz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.